پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر

برنامه سانس های امروز
05/20 1398
باشگاه فیلم هنر و تجربه

«انتظار» و «ساز دهنی»

پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر
«انتظار» و «ساز دهنی»

 

فیلم‌های «انتظار» و «ساز دهنی» به کارگردانی امیر نادری چهارشنبه ۲۳ مرداد در باشگاه فیلم هنروتجربه نمایش داده می‌شود.

ششمین برنامه «تابستانه» باشگاه فیلم هنروتجربه به نمایش دو فیلم از امیر نادری اختصاص دارد. در این برنامه که با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز چهارشنبه ۲۳ مرداد ساعت ۱۹ در پردیس سیتی سنتر اصفهان برگزار می‌شود، نسخه‌های ترمیم شده دو فیلم «انتظار» و «ساز دهنی» به نمایش درمی‌آید.


«انتظار» فیلم کوتاه ۴۶ دقیقه‌ای به کارگردانی امیر نادری محصول سال ۱۳۵۳ است. فیلم‌برداری این فیلم برعهده فیروز ملک‌زاده بود و  حسین صدری آن را تدوین کرد. حسین حیدری، زهره قهرمانی و فرزانه یوسفی بازیگران آن هستند. داستان آن نیز در یکی از شهرهای ساحلی جنوب ایران می‌گذرد و درباره پسر نوجوانی است که باید برای زن و مرد مسنی هر روز ظرف بلوری پر از یخی را ببرد.


«ساز دهنی» هم فیلمی محصول سال ۱۳۵۲ است که علیرضا زرین‌دست فیلم‌برداری و  سهراب شهیدثالث تدوین آن را انجام داده‌اند. داستان آن درباره امیرو پسری است که در حوالی بوشهر زندگی می‌کند. عبدالله یکی از بچه‌های محله آن‌ها یک سازدهنی دارد. بچه‌های بندر به ساز عبدالله علاقه‌مند می‌شوند و او در ازای کولی گرفتن از بچه‌ها سازش را در اختیار آن‌ها می‌گذارد. امیرو اما بیش از دیگران به ساز علاقه‌مند است.


ورود برای علاقه‌مندان به برنامه باشگاه هنروتجربه آزاد و رایگان است اما با توجه به محدودیت سالن نمایش متقاضیان می‎توانند یک ساعت زودتر از محل گیشه بلیت دریافت کنند.هیچ سانسی یافت نشد