پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر

برنامه سانس های امروز
05/15 1398
باشگاه فیلم هنر و تجربه

دونده

پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر
دونده

 


نسخه ترمیم شده فیلم سینمایی «دونده» به کارگردانی امیر نادری چهارشنبه ۱۶ مرداد در باشگاه فیلم هنروتجربه نمایش داده می‌شود.


پنجمین برنامه «تابستانه» باشگاه فیلم هنروتجربه به نمایش نسخه ترمیم شده فیلم خاطره‌انگیز «دونده» اختصاص دارد.این فیلم با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ساعت ۱۹ در پردیس سیتی سنتر اصفهان برگزار می‌شود.


امیر نادری «دونده» را در سال ۱۳۶۲ کارگردانی کرد.داستان این فیلم در مورد امیرو نوجوان تنهایی است که سودای مهاجرت به آن سوی آب‌های دریای جنوب را در سر می‌پرورد. او به‌تدریج درمی‌یابد که راه آگاهی آموختن است، به این منظور به کلاس شبانه می‎رود و در فرا گرفتن حروف الفبا تلاش می‌کند.فیلم‌نامه این فیلم را نادری با همراهی بهروز غریب‌پور نوشت و تدوین آن را نیز بهرام بیضایی انجام داد.مجید نیرومند نقش امیرو را بازی کرد و مدیریت فیلم‌برداری این فیلم نیز با فیروز ملک‌زاده بود.


«دونده» اولین فیلم ایرانی پس از انقلاب است که در جشنواره‌های معتبر جهانی حضور پیدا کرد و توانست توجه سینمای دنیا را به سینمای نوین ایران جلب کند. این فیلم هم‌چنین موفق به کسب جوایز متعددی از جشنواره‌های مطرح دنیا شد.


ورود برای علاقه‌مندان به برنامه باشگاه هنروتجربه آزاد و رایگان است اما با توجه به محدودیت سالن نمایش متقاضیان می‎توانند یک ساعت زودتر از محل گیشه، بلیت دریافت کنند.

 هیچ سانسی یافت نشد