پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر

برنامه سانس های امروز
05/7 1398
کنسرت / کنسرت ها

علی زند وکیلی

پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر
علی زند وکیلی

بیوگرافی علی زند وکیلیعلی زند وکیلی (زاده ٢۵ بهمن ۱۳۶۵ در شیراز) خواننده و نوازنده است. فعالیت‌ هنری خود را از سه سالگی با نواختن تنبک و آواز همراه علی کلک (رشیدی) شروع کرد و در سال ۱۳۷۷ به هنرستان موسیقی شیراز وارد شد و نواختن سنتور و پیانو را آموخت. سال ۱۳۸۱ به هنرستان موسیقی تهران وارد و از همان هنرستان فارغ‌التحصیل شد.

وی به همراه برادر خود محمد زند وکیلی و میلاد ذبیحی گروهی را تحت عنوان زند بند تأسیس کرد. علاوه بر آن سابقه همکاری با گروه‌های دنگ شو، خموش، طلوع، نغمه کیمیا، شروند و گلبانگ را دارد و کنسرتهایی نیز به همراه این گروه‌ها برگزار کرده‌است.

از جمله کارهای شاخص وی می‌توان به تیتراژ مجموعه‌های دزد و پلیس، پژمان (آخر قصه) و شاهگوش (زهره) و زیر پای مادر (آخرین رویا) اشاره کرد. او در زمستان ۱۳۹۲ آلبومی را تحت عنوان عبور از مه در ژانر سنتی با اشعاری از حافظ، زهرا پناهی، حسین منزوی و وحشی بافقی در ۱۴ قطعه منتشر کرد.[۱] علی زند وکیلی در بهمن ۱۳۹۳ در اختتامیه جشنواره فیلم فجر به همراه مهران مدیری آهنگ‌های ناردونه و رفتی را به صورت زنده اجرا کرد و بسیار از این اجرای او استقبال شد.[۲] علی زند وکیلی در سی امین جشنواره موسیقی فجر در شیراز در ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۳ به اجرای برنامه پرداخت.آلبوم‌ها


میان تاریکی - ۱۳۹۰ (به همراه بابک غسالی)

عبور از مه - ۱۳۹۲ (به همراه هامون بهرامی مقدم)

دشت جنون - ۱۳۹۴

همنشین درد - ۱۳۹۴

یادی به رنگ امروز - ۱۳۹۴

تماشای صبا - ۱۳۹۴

چون رقص آب - ۱۳۹۴

رؤیای بی تکرار - ۱۳۹۵هیچ سانسی یافت نشد